Τετάρτη 19 Μαρτίου 2014

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Judo Παίδων-Κορασίδων Α’

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Judo Παίδων-Κορασίδων Α’ που διεξήχθη στη Λάρισα την Κυριακή 16 Μαρτίου 2014 η παρουσία των αθλητών του Πανιωνίου ήταν εντυπωσιακή: οι 4 στους 5 αθλητές και αθλήτριες που συμμετείχαν κέρδισαν μετάλλια!

Συγκεκριμένα, από τα μικρότερα παιδιά της ομάδας, ο Γιάννης Χρυσάκης στα 46 κιλά και η Μυρτώ Κατσούλη στα 57 κιλά κατέκτησαν χρυσά μετάλλια, ενώ και ο Θάνος Αρβανίτης στα 60 κιλά κατέκτησε το αργυρό, κι έτσι εξασφάλισαν όλοι την πρόκρισή τους στους Βαλκανικούς αγώνες που θα διεξαχθούν τον προσεχή Ιούλιο στη Βουλγαρία.

Χάλκινη πρωταθλήτρια αναδείχθηκε στα 52 κιλά η Χριστίνα Πήττα, ενώ ο Στρατής Νικολέττος στα 55 κιλά έκανε αξιόλογη εμφάνιση με αντίπαλο το νικητή της κατηγορίας του.